ГРС (газорозподільні станції)

Газорозподільна станція (ГРС) – це багатофункціональний вузол, який служить для зниження тиску газу до необхідного рівня для безпечного споживання. Важливими функціями ГРС також є фільтрування газу від різних механічних домішок, одоризація, підігрів, розподіл і облік спожитого газу.

ГРС є одним із головних споруджень у міській системі газопостачання. Щоб забезпечити безперебійну подачу блакитного палива у містах та на промислових підприємствах, на станціях передбачено захисну автоматику, яка вмикається при поламці основної лінії редукування.

У малих населених пунктах на відгалуженнях основних газопроводів розміщують автоматичні ГРС. Для забезпечення газопостачання на кільцевих газопроводах біля міст та на промислових та сільсьгосподарських підприємствах проектують контрольно-розподільчі пункти. У місцях газовидобування встановлюють промислові ГРС, які очищують сировину від домішок та вологи. А безпосередньо на підприємствах та у населених пунктах будують кінцеві станції.

До ГРС входять наступні елементи: комутаційні пристрої, фільтри для очищення газу, блок для попередження гідратоутворення, лінія редукування та регулювання тиску газу, прилад для вимірювання витрат газу, пристрій для одоризації газу. 

Якщо на головних спорудах не проводиться одоризація газу або ж її рівень нижчий, ніж встановлені норми, на ГРС встановлюють пристрої для додавання запаху. Це є важливим заходом для уникнення аварійних ситуацій на станції.

«Єврогазмонтаж» виконує проектування будівництва та реконструкцій ГРС магістральних газопроводів системи ДК «Укртрансгаз».