Комерційні вузли обліку природного газу для промислових та побутових споживачів

Комерційний облік природного газу дозволяє визначити обсяги споживання та/або реалізації блакитного палива. На підставі даних комерційного вузла обліку газу здійснюються взаєморозрахунки між споживачами природного газу та суб'єктами його постачання.

Вузлом обліку природного газу є комплекс засобів вимірювальної техніки та допоміжних засобів для вимірювання, реєстрації та збереження результатів вимірювання і розрахунків об'єму газу, приведеного до стандартних умов. Вузол обліку газу складається з одного або кількох вимірювальних приладів: лічильника газу в комплекті з реєструвальними приладами температури і тиску газу; лічильника газу в комплекті з показувальними приладами температури і тиску газу; лічильника газу, вимоги до якого встановлюються нормативно-правовими і нормативно-технічними документами.

Різні лічильники газу мають різну пропускну спроможність, що визначає тип вимірювального приладу. Розрізняють промислові, комунальні та побутові лічильники.

Промислові лічильники мають найбільше пропускну здатність - від 16 метрів кубічних на годину і встановлюються на великих підприємствах. На ринку вони представлені турбінними, вихровими, роторними та ультразвуковими приладами. Побутові лічильники мають пропускну здатність у 1,6-16 метрів кубічних на годину і найкраще підходять для обліку газу в квартирах чи будинках. Комунально-побутові лічильники є здебільшого мембранними або роторними.

Наші фахівці допоможуть правильно обрати лічильник та професійно спроектують вузол обліку газу. «Єврогазмонтаж» виконує проектування комерційних вузлів обліку природного газу на базі високоефективних ультразвукових газових лічильників «Курс-01» (м. Дніпропетровськ), роторних газових лічильників Delta (Itron), турбінних газових лічильників TZ-Fluxi (Itron) та побутових мембранних лічильників САМГАЗ, ELSTER тощо.