Будівництво сталевих газопроводів тиском до 1,2 МПа

Сталеві труби використовуються для будівництва газопроводів із низьким тиском, високим або різним тиском у системі. Газопроводи із цього матеріалу мають низку переваг, порівняно із поліетиленовими. Вони є міцними, стійкими до деформування, маючи лінійне розширення у 20 разів менше, ніж у поліетиленових труб, витримують перепади тиску у газопроводі, а завдяки повній герметичності виключається виток газу.

Разом з тим, є певні недоліки, які обмежують використання сталевих газопроводів. Сталь є важким матеріалом, з обмеженою гнучкістю, схильністю до корозії та високою теплопровідністю.

Сталеві газові трубопроводи будуються як підземними, так і наземними. Наземне прокладання газопроводів проектується у болотистих, пустельних, гірських місцевостях, регіонах із підвищеною мерзлотою, у місцях проведення гірничо-видобувних робіт та на ділянках розташування природніх та штучних перешкод. Магістральні та місцеві сталеві газопроводи зазвичай споруджуються під землею, і тому можуть піддаватися ґрунтовій корозії та впливу блукаючих струмів, що руйнує стінки труб. Та під час проектування та будівництва газопроводів, передбачаються заходи, які підвищують його експлуатаційні властивості.

З метою захисту об’єкта, ще на заводі труби покривають ізоляційними матеріалами, під час монтажу проводять ізоляцію швів у місцях зварювання елементів конструкції. Антикорозійні покриття бувають у вигляді рулонних матеріалів або ж мастики на основі бітуму. В залежності від властивостей ґрунту застосовують різні типи ізоляції: нормальну, посилену або дуже посилену. Крім зовнішнього антикорозійного захисту, виконують також роботи по внутрішньому захисту сталевих труб.

Спеціалісти «Єврогазмонтажу» виконають усі етапи будівництва сталевих газопроводів «під ключ» на найвищому рівні, від проектування до запуску об’єкта в експлуатацію, гарантуючи якісний монтаж та відмінне проведення антикорозійних заходів.