Повірка засобів вимірювальної техніки (ЗВТ)

Повірка – це комплекс операцій, обов’язковий для засобів вимірювальної техніки (ЗВТ), на які розповсюджується державний метрологічний нагляд. Вона є необхідною для засобів, які випускаються з виробництва або після ремонту, а також перебувають у експлуатації, продаються чи видаються напрокат.

Повірка проводиться відповідно до  ДСТУ 2708 «Метрологія. Повірка засобів вимірювальної техніки. Організація і порядок проведення». ЗВТ має відповідати вимогам щодо точності, регламентованим для таких засобів, у встановлених умовах їх експлуатації. Повірка включає безпосередньо перевірку засобу, його маркування та видачу відповідного документа, який засвідчує, що даний прилад відповідає зазначеним нормам.

Є кілька типів повірки: первинна, інспекційна, експертна, позачергова та періодична.

Для засобів вимірювальної техніки, що не були повірені раніше, проводиться первинна повірка. Під час метрологічного нагляду здійснюється інспекційна повірка. Експертна повірка проводиться у разі виникнення питань щодо метрологічних характеристик, правильності експлуатації та справності засобів вимірювальної техніки. Позачергова повірка  проводиться у кількох випадках: якщо заявник хоче переконатися у справності ЗВТ; при пошкодженні відбитка повірочного тавра або втрати свідоцтва про повірку; у передбачених технічними регламентами випадках під час введення в експлуатацію ЗВТ, які пройшли первинну повірку. Періодична повірка — це повірка, яку проводять протягом усього періоду експлуатації ЗВТ у міжповірочний інтервал, тобто через встановлений проміжок часу.

Своєчасна повірка засобів вимірювальної техніки (лічильника газу, монометра манометра, коректора, датчиків температури та тиску тощо) дозволяє встановити, наскільки точно вони відображають обсяги облікованого ними спожитого газу в межах допустимої похибки.

«Єврогазмонтаж» забезпечує демонтаж, транспортування засобів вимірювальної техніки на повірку, а також їхній монтаж після повірки. У разі виявлення недопустимої похибки у роботі приладів, на прохання клієнтів ми беремо на себе зобов’язання звернутися на завод-виробник з метою ремонту засобу вимірювальної техніки.